Duben 2012

Bleskovka 4.

30. dubna 2012 v 20:02 | Mišííí ♥
1. Ahooooj !!! Usmívající se
2. Co děláte ?? Smějící se
3. Máte domácího mazlíčka a kdyžtak jakého ??
4. Co je to za zvířa ???? :
5. Čusík !! Mrkající

Čivavy

30. dubna 2012 v 8:46 | Mišííí ♥Mám morče !!!!! ☺

27. dubna 2012 v 19:31 | Mišííí ♥
Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mám morče !!!!!!!!!!!!!!
Jméno mu ještě vymyslím , je to kluk. Je hnědo-černý má krásný čumáček ♥♥♥ Ale pořád se jenom schovává v rohu krabice . A dostala jsem ho na narozky !!!!!!! Jupíííííííííííí !!!!!!!

Pozastavuju ... :((((

19. dubna 2012 v 18:26 | Mišííí ♥
Sorry ... ale Pozastavuju no nemám moc čas a potom příští týden jedeme se školou na " Školu v Přírodě "
Prosííím všechny AFFS aby si mě nemazali tak za 2 týdny jsem zpět
PáPá ...

Činčila

16. dubna 2012 v 18:30 | Mišííí ♥ |  Zvířata ♥♥♥
POPIS
Činčila dorůstá v dospělosti délky těla 25 - 35 cm, délky ocasu 15 - 20 cm a hmotnosti 400 - 600 gramů. Původní barva srsti byla světle až tmavě šedá. Dnes se vyskytují také barevné mutace bílá, stříbrná, černá, béžová a hnědá. Délka života se v přírodě pohybuje mezi 18 až 22 lety, v zajetí se dožívá 10 až 15 let.

ČINČILY JAKO DOMÁCÍ ZVÍŘATA
Jako domácí zvíře se stala činčila oblíbenou teprve v poslední době. Většina činčil žijících v zajetí žije stále ještě na kožešinových farmách. A tak existuje neobvyklá situace, kdy z divokého užitkového zvířete se dosud nestalo zvíře domácí. Tento stav se nazývá polodomestikace.


Morče Domácí

13. dubna 2012 v 16:38 | Mišííí ♥ |  Zvířata ♥♥♥
POTRAVA
Jeho potrava by měla být pestrá (hlavně v domácích podmínkách). Vhodné je krmit morče pravidelně každý den ve stejnou dobu. Obvykle se krmí dvakrát denně.Nejdůležitější složkou potravy je seno. Morče k němu musí mít přístup neustále. Velkou výhodou je, že neobsahuje tuky. Při krmení senem musí mít morče také neustálý přístup k pitné vodě. Seno by mělo být dostatečně hrubé, nejlépe sečené kosou (domácí sekačkou není vhodné, je moc jemné).

KOMUNIKACE
Morčata žila v přírodě ve velkých skupinách, jedná se o zvířata se silně vyvinutým sociálním smyslem. Morčata ovládají pestrou škálu zvuků a jiných prostředků k vyjádření svých pocitů.
- Kvíkání - morče vyžaduje pozornost, má na něco chuť; kvíkají také mláďata, dožadující se své matky
- Bublání - vyjadřuje spokojenost, klid; "bublají" i samice v říji
- Cvakání zubů - značí hrozbu, strach, vztek
- Zpívání - jedná se o ojedinělou záležitost, přesně se neví, co zpívání vyjadřuje, existují domněnky např. signál stresové situace, sociální tlak


Vlasáč :D

11. dubna 2012 v 19:40 | Mišííí ♥ |  Ostatní
Taková dlouhá srst :D To bych nechtěla česat !!!!

Bleskovka 3.

10. dubna 2012 v 15:36 | Mišííí ♥
1. Ahojkýýýý !!!
2. Na jaké stránce jste byli ?
3. Máte domácího mazlíčka a jakého ?
4. Co je to za zvířátko ???

5. Čaues !!!! Mrkající

PNG ♥

10. dubna 2012 v 15:24 | Mišííí ♥ |  For me
NEKOPÍROVAT !!!!!!

Králík Domácí

8. dubna 2012 v 9:31 | Mišííí ♥ |  Zvířata ♥♥♥
ETYMOLOGIE
Co má králí společného s králem ?? Ve skutečnosti nic, ale přesto spolu obě slova souvisejí. Protože králík nebyl v Čechách původním zvířetem, neměli pro něj naši předkové vlastní jméno. Když byli ve 13. nebo na počátku 14. století přivezeni z území dnešního Německa do Čech první králíci, dostalo se k nám i jejich německé jméno das Kaninchen, což je zkomolenina latinského názvu králíka cuniculus.

CHOV KRÁLÍKŮ
V Česku se králík domácí chová v několika typech chovů, v závislosti na účelu jejich chovu. Pro komerční produkci masa slouží velkochovy masných brojlerů, ve velkochovech se rovněž chovají králíci za účelem produkce kožešiny nebo vlny. Králík domácí je významné laboratorní zvíře a pro tento účel se chová v akreditovaných laboratorních chovech.

KRMENÍ
Trávící soustava králíků je uzpůsobena pro příjem trávy, bylin a listů, což je potrava s velkým množstvím vlákniny. Králík je nepřežvýkavý býložravec a jeho trávení je velmi podobné trávení koně - stejně jako on využívá velkého slepého střeva plného symbiotických mikroorganismů k fermentaci vlákniny a získává tak živiny, které by jinak byly nedostupné.

Je škoda že většina králíků skončí v něčím žaludku. Ale takový je už život :(